Apple Iphone 7 , ıphone özellikleri

Merhabalar ,

Bu yazımızda  henüz daha çıkalı haftasını doldurmamış , Amerikalı menşeili Apple firmasının  san Francisco  da tanıttığı mobil telefon modeli olarak sunduğu iphone 7 modelinden bahsedeceğim. Son model olan 7 bir önceki tasarıma göre çokta büyük bir farklılık gözetmiyor. Genel hatlarıyla telefonun ön yüzünde home kit tuşu daha

Hassas ve bir o kadar kademe algılayıcı hale getirildi. Taptic engine ‘i  harkulade kullanılmış diyebiliriz.

Apple Iphone 7

 

Ön yüzde Home tuşu haricinde pek bir tasarımsal manada değişiklik bulunmuyor denebilir.

Alt bölüme geldiğimizde ise

 

Resimdende görebileceğimiz üzere kulaklık girişi kaldırıldı. Daha önce şarj ettiğimiz yer (Lightning portu) üzerinden   kulaklık girişi yapılabilecek. Eski kulaklıklar içinse apple bir tane converterı bize aldığımız cihaz kutusunda bulunduracağınıda bildirmiş oldu.

Arka yüze bakacak olursak yeni iphonelarda anten çizgilerinin tamamen uç bölgelere doğru çekildiğini bununda görsellik açısından oldukça sade ve şık bir görünüme sahip olmasını sağlamış oldu diyebiliriz.

Bunun dışında ergonomik açıdan selefine göre 6 dan pek bir farkı bulunmuyor, rekabet açısından bakıldığında bu versiyonda samsungun daha öncesinde piyasaya vermiş olduğu suya dayanıklılık opsiyonunu iphone 7 ile birlikte kullanıcılara sunmuş bulunuyor.Başka bir tabirle iphone serisis için suya dayanıklı ilk telefon İphone 7 diyebiliriz. Dayanıklılık koşulunda ise apple 1 metre derinlikte ortalama 30 dakika gibi bir süre için sızıntılara karşı dayanıklılık garantisi veriyor.

apple_2-jpg

İşlemci ve kameraya değinecek olursak ,işlemci ayağında Apple 10 Fusion  ve 4 çekirdekli ve ortalama olarak 2.3 – 2.4 ghz hızlara tekabül edebilecek bir güce sahip.

Depolama açısından artık 16 gb lık seriler olmayacak, 32 ve katı şeklinde 256 gb’a kadar disk tarafıyla birlikte piyasaya sürülmüş durumda. Bu arada ram 2gb olarak düşünüldü.

Kamera için 12 mgp ve daha net görüntüler elde edilebilinecek. Arka kamera için led flash  yerine 4 led’li true tone flash getirildi. Kamera lens’i içinde geliştirmeler mevcut. Daha iyi bir kalite söz konusu.

Bataryaya gelecek olursak  arada 100-200 mah ‘lik bir iyileştirme yapılmış durumda.apple_5-jpgAyrıca bugün itibariyle iphone 7 satışa sunulmuş durumda. Şuan için Türkiye lokasyonunda siparişleri almaya devam ediyor olsada. Özellikle siyahın siyahı iphone 7 tükenmiş olduğunu göz önüne alırsak. Biraz beklenecek gibi 🙂

 

 

 

 

Ekran büyüklüğü diğer serisinde olduğu gibi  boyutlarda bir değişiklik bulunmuyor ,Ips lcd tabanlı  ekranında 6 ya göre yüzde yirmi beşlik artış kadar parlaklık sunuyor.apple_3-jpg

Detaylı  bilgi için Kaynak:  http://www.apple.com/

Hoşçakalın.

Oğuz ALTUNTAŞ  © 2016

Bunlar da ilgini çekebilir...

error: Oğuz ALTUNTAŞ © 2021