Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 Sağlayıcısı Yerel Makine Kayıtlı Değil ,Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 provider is not registered on the local machine,c# hatası ve çözümü

Merhaba,

Bir şekilde excel veya office programları kullanılarak dosya yüklemesi yapılırken bu veritabanı olabilir bir yerden bir yere taşıma olabilir .

“Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil  The Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 provider is not registered on the local machine.” hatası alıyor olabilirsiniz.

microsoft-ace-oledb-12-0-saglayicisi-yerel-makine-kayitli-degil-hatasi-ve-cozumu-2

Bu durumda uygulamanın çalıştırılacağı sunucuda Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 desteği bulunmuyorsa yandaki görsele benzer “Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 provider is not registered on the local machine.” hatası alabiliriz. Çözümü için; öncelikle ACCESS DATABASE ENGINE kurulumu yapılmalıdır. İhtiyaç olan yükleme dosyasını buradan indirebilirsiniz.

İndirip cihazınıza kurulum yaptıktan sonrası içinde  aynı hatayı almaya devam ediyorsanız 64 bit ile  olan projemizi x64 ile build edelim.

Bunun için Solution Explorer içerisinde projemiz seçili iken sağ tıklamayla açılan menüden Properties (Alt+Enter) seçilir. Daha sonra aşağıdaki adımlar talip edilir.

Build > Platform target: x64 seçilerek properties kapatılır.

microsoft-ace-oledb-12-0-saglayicisi-yerel-makine-kayitli-degil-hatasi-ve-cozumu

Detaylıca problemi çözmek isterseniz aşağıdaki linkten download yapabilirsiniz,

Link: https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=13255

 

Oğuz ALTUNTAŞ © 2016

Bunlar da ilgini çekebilir...

error: Oğuz ALTUNTAŞ © 2021