Soap Failed to get operation name from incoming request error /Failed to get operation name from incoming request hatası ve çözümü

Soap Failed to get operation name from incoming request error
Soap Failed to get operation name from incoming request error

Merhaba,

Web servisi projenizde kullanmaya çalışırken Failed to get operation name from incoming request gibi bir hata alıyorsanız neler yapmanız gerekebilir bunlardan bahsedeceğiz.

Detaylı hata dizisi

System.Web.Services.Protocols.SoapHeaderException: Failed to get operation name from incoming request at System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.ReadResponse(SoapClientMessage message, WebResponse response, Stream responseStream, Boolean asyncCall) at System.Web.Services.Protocols.SoapHttpClientProtocol.Invoke(String methodName, Object[] parameters)

Öncelikle Entegre olmaya çalıştığınız servis  soap protokolü kullanıyorsa öncelikle soapaction parametresine ilk etapta odaklanmanız doğru olacaktır. Şayet sizdeki wsdl  hedefteki servisten beklenen yapıda değilse bu hatayı almanız olasıdır. Dolayısıyla özellikle soap servislerde sık sık rastlanan bu hata için en pratik ve hızlı çözüm yolu   doğru bir wsdl ile çalıştığınızı teyit etmenizdir. Bunu takiben parametrelerin de buna bağlı olarak metotla eşleşen parametrelerin de doğruluğunu kontrol ediniz.

<soap:operation soapAction="deneme"/>
 Burdaki gibi taglerin bekelenen requeste karşılık gelmemesinden dolayı hata alınmaktadır.

Soru ve iletişim için  iletişim  formundan  bana ulaşabilirsiniz.

İlerleyen yazılarda görüşmek üzere.

 

Oğuz ALTUNTAŞ © 2022

 

 

 

Bunlar da ilgini çekebilir...

error: Oğuz ALTUNTAŞ © 2021